Masáže a zábaly

Nabízím Vám spoustu masáží a zábalů pro uvolnění celého těla i mysli a k tomu také techniky pro hluboké uvolnění svalů, detoxikaci a odvodnění organismu, ušní a tělové svíce, ...

Vyberte si to pravé pro Vás a objednejte se na tel.: 607143054.


Jarní masáž

s vůní jehličnanůRelaxační celotělová masáž pro pohodu těla i mysli.80-90 minut - 1100,- Kč


Platí pro termíny objednané od 20.3. do 20.6.2024.


* Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž je celotělová masáž, která spojuje účinek masážních hmatů a tahů a působení éterických a rostlinných olejů. Tato masáž harmonizuje fyzické, psychické i duchovní zdraví člověka.

Obecné účinky aromaterapeutické masáže: uvolňuje svaly a revitalizuje pohybový aparát, ovlivňuje centrální nervový systém, odstraňuje bolesti různého původu, podporuje krevní a lymfatický systém, pečuje o pokožku, odstraňuje únavu a napětí, uvolňuje při stresu, smutku a depresi, navrací klid a klidný spánek, ... Další účinky této masáže jsou pak velmi individuální podle toho, na co je masáž konkrétně cílena.

Před každou masáží je po krátké konzultaci vybrána individuální směs rostlinných a éterických olejů podle vašich aktuálních potřeb. Také je možnost výběru směsi éterických olejů dle karet olejů, které si vytáhnete na základě svého pocitu. Zbytek této své směsi si pak odnesete i domů.

Aromaterapeutická masáž je opravdu masáž celého těla, od konečků prstů u nohou až po konečky vlasů.


* Regenerační masáž

Regenerační masáž napomáhá k uvolnění svalů celého těla, odbourává pocit únavy, působí proti stresu, zlepšuje krevní a lymfatický oběh, usnadňuje látkovou výměnu ve tkáních a pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a duševní kondici. Regenerační masáž je důležitou součástí péče o tělo u lidí s nedostatkem aktivního pohybu a u lidí s jednostranným typem zátěže a napomáhá přípravě organismu na běžnou každodenní zátěž.

Kontraindikace: vyčerpání a nadměrná tělesná zátěž, akutní zranění pohybového aparátu (masírujeme nejdříve po 48 hodinách), zánět svalů, poruchy krevního oběhu, bakteriální onemocnění kůže, virové onemocnění, horečnaté stavy, nádorová onemocnění, menstruace (nemasírujeme břicho), křečové žíly (nemasírujeme nohy).


* Hloubková masáž bederní oblasti

Bedra jsou v dnešní době nejzatěžovanější částí našich zad. Bolest beder má mnoho příčin - jednostranná zátěž, dlouhé stání i sezení, ochablé břišní svaly, špatné pohybové stereotypy, nesprávná ergonomie pracovního prostředí, zvedání těžkých břemen, silové sporty, švihové pohyby, ...

Tato masáž vám uvolní hluboké zádové svaly v oblasti bederní páteře, křížové kosti a kyčelních kloubů. Hned po masáži ucítíte uvolnění spodní části zad a uleví se vám od bolesti.

Kontraindikace: akutní zánětlivá onemocnění, těhotenství, pooperační a poúrazové stavy (minimálně 1 rok), rakovina, kardiovaskulární onemocnění (vysoký krevní tlak, ...)


* Hloubková masáž trapézového svalu

Tato masáž velmi účinně uvolňuje (nejen) trapézový sval, který je nejvíce namáhaným svalem vašich zad, uvolňuje i ztuhlou šíji, odstraňuje migrény a tlak v očích způsobené právě ztuhlou šíjí. Tato masáž je prevencí vychýlení obratlů krční a hrudní páteře. Reflexologie trapézového svalu je vhodná i pro osoby s vysokým krevním tlakem, s onemocněním plic a pro osoby s výrůstky a výhřezy na krční páteři. Masáž je bez věkového omezení.

Kontraindikace: těhotenství, horečnatá a virová onemocnění, akutní zánět, rakovina.


* Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž je holistická masáž, která vychází z tradiční čínské medicíny.

Tato masáž působí na meridián močového měchýře, aktivuje energii v těle, ovlivňuje psychickou pohodu a zlepšuje činnost orgánů a celého organismu. Čínská energetická masáž je prevencí častých zánětů močového měchýře, bolestí hlavy, stresu a náladovosti. Dále také pomáhá při nesoustředěnosti, přepracovanosti, podrážděnosti a ulevuje od bolesti zad.

Čínská energetická masáž je bez věkového omezení a jako jedna z mála masáží je vhodná i pro osoby s nízkým krevním tlakem a křečovými žílami.

Kontraindikace: zánět, poruchy krevního oběhu, bakteriální onemocnění kůže, virové onemocnění, horečnaté stavy, nádorová onemocnění. 


* Masáž baňkami

Baňkování patří k uznávaným starověkým čínským metodám a bylo užíváno na onemocnění a problémy pohybového aparátu a další neduhy.

Přikládáním baněk na tělo vzniká podtlak, který stimuluje krevní i lymfatický oběh, zrychluje metabolismus kůže (zlepšuje činnost potních a mazových žláz, zvyšuje přísun živin do tkání), podporuje regeneraci kůže a zvyšuje její odolnost proti škodlivinám, odstraňuje spasmy kolem kloubů, stimuluje vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku střev, zlepšuje trávení a vstřebávání živin, stimuluje nervová zakončení, uvolňuje ztuhlé svaly a odstraňuje bolest.

Je možné, že po aplikaci baněk (zejména té první) na těle zůstanou "modřiny". Ty ale nejsou nebezpečné a během několika dní zase zmizí.

Kontraindikace: poškozená kůže (popáleniny, kožní infekční nemoci, ...), krvácivé stavy (hemofilie, leukemie, menstruace, ...), křečové žíly, úrazy a zlomeniny, těžké otoky, trombóza, srdeční onemocnění, rakovina, těžká jaterní onemocnění (cirhóza, ascites), tuberkulóza, psychické poruchy, anorexie, v těhotenství nemasírujeme břicho a bederní oblast.


* Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je považována za perlu mezi masážemi. Spojení pomalých dlouhých pohybů, relaxační hudby a tropické vůně kokosového oleje velmi blahodárně působí na svaly i energii člověka.

Lomi Lomi je terapie od pradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonizace člověka.

Při této masáži se využívá plynulých, měkkých i hlubokých technik a provádí se především předloktím a lokty.

Havajská masáž Lomi Lomi hloubkově uvolňuje a prokrvuje svaly, stimuluje krevní a lymfatický oběh, prokrvuje kůži, odstraňuje únavu a napětí. Lomi Lomi je masáž vhodná pro osoby vystavené psychickému i fyzickému tlaku. Havajská masáž uvolňuje při přepracovanosti, nesoustředěnosti, nervozitě a podrážděnosti. Havajská masáž Lomi Lomi člověku nabízí relaxaci svalovou i psychickou.

Kontraindikace: křečové žíly (nemasírují se nohy), horečnatá onemocnění, infekční onemocnění, zánětlivá onemocnění, čerstvé rány, popáleniny, kožní infekce, epilepsie, těhotenství.


* Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém.

Manuální lymfodrenáž zrychluje tok lymfy, odvádí vodu z těla, zvyšuje imunitu, zrychluje regeneraci otoků a hojení ran,uvolňuje a relaxuje organismus, vyprazdňuje tukové buňky, u sportovců odbourává laktát, ...

Při této technice je velmi důležitá pravidelnost a četnost. Důležité je zvýšit příjem tekutin před i po lymfodrenáži alespoň o 0,5 litru.

Manuální lymfodrenáž je bez věkového omezení.

Kontraindikace absolutní: akutní bakteriální nebo virové onemocnění, hnisavá rána, nádorové onemocnění, které není v remisi (na ústupu).

Kontraindikace relativní: bolestivá menstruace, těhotenství - 1. trimestr, vysoký krevní tlak, chřipka, horečka, zvětšené, bolavé, ztuhlé uzliny, onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy (pouze se souhlasem lékaře!).


* Čokoládová relaxační masáž

Čokoládová relaxační masáž je velmi oblíbenou masáží. Kombinace jemné uvolňující masáže a vůně čokolády příjemně zklidňuje a uvolňuje tělo i mysl.

Čokoláda tělu dodává vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Čokoládová relaxační masáž příznivě působí na činnost srdce a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda v mozku stimuluje tvorbu dopaminu a uvolňuje endorfiny a serotonin (zdroje štěstí). Čokoládová relaxační masáž uvolňuje svaly, prokrvuje, vyhlazuje, zjemňuje a čistí pokožku, odstraňuje psychické napětí. Touto masáží lze také odbourat nespavost a nervovou podrážděnost. Čokoládová relaxační masáž působí na celulitidu a detoxikuje organismus.

Čokoládovou relaxační masáž lze aplikovat u hyperaktivních dětí pro zklidnění.

Kontraindikace: horečnaté onemocnění, čerstvé rány, plísňové choroby, nesnášenlivost tepla, křečové žíly.


* Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž je velmi účinná metoda alternativní medicíny. Tato masáž zbavuje tělo toxických látek, které jsou nahromaděné v podkoží i hluboko v tělesných tkáních.

Medová detoxikační masáž je prostředkem k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem. Pomáhá při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy nebo trávícími obtížemi. Medová masáž je také doporučována lidem trpícím nemocemi kloubů nebo revmatismem. Medová masáž čistí pokožku (od nečistot a akné), prokrvuje pokožku a také zlepšuje prokrvení orgánů.

Med je zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů. K nejdůležitějším patří vitaminy A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor. Aby byl účinek medové masáže co nejefektivnější, používám opravdu kvalitní med.

Při celkové detoxikaci organismu se medová masáž doporučuje 2-3x týdně v průběhu celého detoxu.

Pro zajištění pozitivních účinků medové detoxikační masáže doporučuji 24 hodin po masáži nepoužívat na oblast zad mýdlo ani jiné kosmetické přípravky.

Kontraindikace: poškozená kůže (řezné a jiné rány), horečnaté onemocnění, infekční onemocnění, alergie na med, krvácení (žaludeční vředy, ...), vysoký oční tlak, onkologická onemocnění.


* Masáž těhotných

Masáž těhotných je relaxační masáž, která má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou pohodu nastávající maminky.

Při této jemné masáži dochází k uvolnění celého těla. Masáž těhotných uvolňuje namožené svaly, ulevuje od bolesti zad, zmírňuje tlak a otoky nohou, podporuje krevní oběh a prokrvuje tkáně, pomáhá překonat únavu a napětí.

Masáž se provádí v leže na boku, tak aby bylo nastávající mamince co nejpohodlněji.

Kontraindikace: první trimestr, rizikové těhotenství, onemocnění - virové, bakteriální, horečnaté, vysoký nebo nízký krevní tlak, cukrovka, poruchy funkce štítné žlázy, křečové žíly (nemasírují se nohy), vnitřní i vnější infekce, nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem.


* Zábal z jílu

Zábaly z jílu jsou bohaté na minerály a mají blahodárné účinky na pokožku.

Jílové zábaly šetrně čistí pokožku do hloubky, uvolňují a následně stahují ucpané a rozšířené póry, odstraňují přebytečnou mastnotu a zbytky odumřelé kůže. Jíly zlepšují hydrataci pokožky, prokrvují ji, detoxikují a revitalizují.

V nabídce je aktuálně zelený jíl (zklidňující, protizánětlivý), bílý jíl (pro citlivou, suchou a zralou pleť) a marocký jíl obohacený o arganový olej (pro všechny typy pleti).

Zábal z jílu doporučuji kombinovat např. s rekondiční masáží, masáží baňkami nebo havajskou masáží Lomi Lomi.


* Zábal z bahna z Mrtvého moře

Minerální bahno z Mrtvého moře je pro své relaxační, bolest tlumící a léčivé účinky velmi oblíbené v lázeňství, rehabilitaci i kosmetice.

Bahno z Mrtvého moře vstřebává nadbytek tuku a odumřelé buňky z povrchu pokožky a hluboce pročišťuje póry. Toto bahno má pozitivní účinky při léčbě revmatismu, lupénky a ekzému.

Minerální zábal z bahna z Mrtvého moře doporučuji kombinovat např. s rekondiční masáží, masáží baňkami nebo havajskou masáží Lomi Lomi.


* Ušní svíce

Ušní svíce jsou tradiční metodou k odstranění ušního mazu. Jsou to bavlněné trubičky napuštěné směsí včelího vosku, medu a parafínu.

Ušní svíce se zasouvá do ucha a zapaluje. Teplo vytvořené hořením změkčuje nahromaděný ušní maz a vytvořený podtlak ho pak komínovým efektem vysaje.

Kromě odstranění ušního mazu dochází k vyrovnání tlaku přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku. Ušní svíce mají příznivý vliv na průběh onemocnění. Teplo ze svící také pozitivně ovlivňuje případné zablokované toky energie v meridiánech. Působením svící může dojít k volnějšímu dýchání nosem.

Celkový zážitek z aplikace ušních svící umocní odpočinek trvající 15-30 minut.

Doporučená aplikace ušních svící je 1x za měsíc. V případě problémů aplikujeme 1x týdně 3-6 týdnů po sobě.

Ušní svíce jsou vhodné i pro děti od 6 let (vždy pod dozerem dospělé osoby).

Kontraindikace: perforace ušního bubínku, alergie na obsažené látky (včelí vosk, med, parafín), zánět v uchu, kožní onemocnění v oblasti ucha, úraz vnitřního ucha, anatomické změny v uchu.Samozřejmostí je pro mě používání kvalitních rostlinných a esenciálních olejů.