Masáže a zábaly

Nabízím Vám spoustu masáží a zábalů pro uvolnění celého těla i mysli a k tomu také techniky pro hluboké uvolnění svalů, tejpování, detoxikaci a odvodnění organismu, ušní svíce, ...

Vyberte si to pravé pro vás a objednejte se na tel.: 607143054.


Podzimní masáž

s vůní smrku a citronu

dodá energii a posílí imunitu

Relaxační celotělová aroma masáž - 90 minut - 900,- Kč

Platí pro termíny objednané od 22.9. do 21.12.2021.Reflexologie trapézového svalu

Tato masáž velmi účinně uvolňuje (nejen) trapézový sval, který je nejvíce namáhaným svalem vašich zad.

Reflexolofie trapézového svalu hloubkově uvolňuje trapézový sval, ztuhlou šíji, odstraňuje migrény a tlak v očích způsobené ztuhlou šíjí. Tato masáž je prevencí vychýlení obratlů krční a hrudní páteře, případně je první pomocí (spolu s Dornovou metodou) při zablokování v této oblasti. Reflexologie trapézového svalu je vhodná i pro osoby s vysokým krevním tlakem, s onemocněním plic a pro osoby s výrůstky a výhřezy na krční páteři. Masáž je bez věkového omezení.

Kontraindikace: těhotenství, horečnatá a virová onemocnění, akutní zánět, rakovina.


Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je považována za královnu masáží. Je velmi oblíbená pro své uvolňující a harmonizující účinky.

Využití tepla lávových kamenů je známo již tisíce let a v dnešní době je tato tepelná terapie stále oblíbenější.

Lávové kameny se nahřejí ve vodní lázni a teplé se přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla dalšími nahřátými kameny.

Masáž lávovými kameny uvolňuje fyzické i psychické napětí. Na fyzické úrovni tato masáž uvolňuje ztuhlé svaly, bloky a křeče, ulevuje od bolesti v kloubech, zrychluje metabolismus, reguluje trávení, přispívá k detoxikaci organismu, redukuje celulitidu, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, zvláčňuje pokožku a otevírá póry.

Masáž lávovými kameny má i velmi pozitivní účinky na psychiku. Redukuje stres, odstraňuje napětí, nervozitu a vnitřní neklid, odstraňuje nespavost a přináší celkové uklidnění.

Na energetické úrovni pak masáž lávovými kameny harmonizuje funkci čaker (energetických center) a meridiánů (energetických drah).

Kontraindikace: vysoký krevní tlak!!, potíže se srdcem, přecitlivělost na teplo, silná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění, cukrovka, epilepsie, otevřené rány a modřiny, nedávné operace, popáleniny, křečové žíly (nemasírují se nohy), první trimestr těhotenství (ve 2. a 3. trimestru možná masáž zad, nohou a rukou).Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž je velmi účinná metoda alternativní medicíny. Tato masáž zbavuje tělo toxických látek, které jsou nahromaděné v podkoží i hluboko v tělesných tkáních.

Medová detoxikační masáž je prostředkem k oživení organismu vyčerpaného stresem a nezdravým životním stylem. Pomáhá při potížích s nespavostí, bolestmi hlavy nebo trávícími obtížemi. Medová masáž je také doporučována lidem trpícím nemocemi kloubů nebo revmatismem. Medová masáž čistí pokožku (od nečistot a akné), prokrvuje pokožku a také zlepšuje prokrvení orgánů.

Med je zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů. K nejdůležitějším patří vitaminy A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor. Aby byl účinek medové masáže co nejefektivnější, používám opravdu kvalitní med.

Při celkové detoxikaci organismu se medová masáž doporučuje 2-3x týdně v průběhu celého detoxu.

Pro zajištění pozitivních účinků medové detoxikační masáže doporučuji 24 hodin po masáži nepoužívat na oblast zad mýdlo ani jiné kosmetické přípravky.

Kontraindikace: poškozená kůže (řezné a jiné rány), horečnaté onemocnění, infekční onemocnění, alergie na med, krvácení (žaludeční vředy, ...), vysoký oční tlak, onkologická onemocnění.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jako součást ájurvédského učení v Indii tradicí už více než tisíc let.
Indická masáž hlavy je jemná, léčivá masáž hlavy, krku, ramen a horní části paží. Tato masáž blahodárně působí na fyzickou i psychickou úroveň těla a tak celkově harmonizuje organismus.
Indická masáž hlavy uvolňuje napětí ramen, šíje a očí, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, povoluje svalstvo vlasové pokožky, povzbuzuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Indická masáž hlavy povzbuzuje krevní oběh, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech a podporuje činnost nervového systému. Tato masáž stimuluje i lymfatický systém, podporuje rozptýlení toxických látek a jedů, zvyšuje množství kyslíku přiváděného do tkání a zrychluje proces celkového čištění organismu. Indická masáž hlavy zlepšuje funkci imunitního systému, odstraňuje poruchy spánku a nespavost, zlepšuje koncentraci, rozjasňuje mysl a energizuje.
Indickou masáž hlavy lze aplikovat u hyperaktivních děti pro zklidnění.
Relaxaci po indické masáži hlavy skvěle umocňuje aplikace ušních svící.

Kontraindikace: infekční onemocnění, horečka, velmi vysoký krevní tlak, nízký krevní tlak, lokální infekce nebo zánět, poranění hlavy, těsně po operaci, nehodě nebo úrazu, nádorové onemocnění, onemocnění cév, epilepsie, lupénka.


Masáž těhotných

Masáž těhotných je relaxační masáž, která má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou pohodu nastávající maminky.

Při této jemné masáži dochází k uvolnění celého těla. Masáž těhotných uvolňuje namožené svaly, ulevuje od bolesti zad, zmírňuje tlak a otoky nohou, podporuje krevní oběh a prokrvuje tkáně, pomáhá překonat únavu a napětí.

Masáž se provádí v sedě nebo v leže na boku, tak aby bylo nastávající mamince co nejpohodlněji.

Kontraindikace: první trimestr, rizikové těhotenství, onemocnění - virové, bakteriální, horečnaté, vysoký nebo nízký krevní tlak, cukrovka, poruchy funkce štítné žlázy, křečové žíly (nemasírují se nohy), vnitřní i vnější infekce, nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem.


Zábal z bahna z Mrtvého moře

Minerální bahno z Mrtvého moře je pro své relaxační, bolest tlumící a léčivé účinky velmi oblíbené v lázeňství, rehabilitaci i kosmetice.

Bahno z Mrtvého moře vstřebává nadbytek tuku a odumřelé buňky z povrchu pokožky a hluboce pročišťuje póry. Toto bahno má pozitivní účinky při léčbě revmatismu, lupénky a ekzému.

Minerální zábal z bahna z Mrtvého moře doporučuji kombinovat např. s rekondiční masáží, masáží baňkami nebo havajskou masáží Lomi Lomi.Zábal z jílu

Zábaly z jílu jsou bohaté na minerály a mají blahodárné účinky na pokožku.

Jílové zábaly šetrně čistí pokožku do hloubky, uvolňují a následně stahují ucpané a rozšířené póry, odstraňují přebytečnou mastnotu a zbytky odumřelé kůže. Jíly zlepšují hydrataci pokožky, prokrvují ji, detoxikují a revitalizují.

V nabídce je aktuálně zelený jíl (zklidňující, protizánětlivý), bílý jíl (pro citlivou, suchou a zralou pleť) a marocký jíl obohacený o arganový olej (pro všechny typy pleti).

Zábal z jílu doporučuji kombinovat např. s rekondiční masáží, masáží baňkami nebo havajskou masáží Lomi Lomi.Tejpování

Tejpování je metoda obvazování (oblepování) tělesné partie pomocí pevných a pružných pásků (tejpů). Tejp je v podstatě zpevňovací a funkční bandáž sloužící jako ochranná (preventivní) nebo rehabilitační pomůcka. Elasticita tejpů umožňuje podporu tkáně v její funkci a výhodou je, že zůstává zachován velký krevní oběh a funkčnost pohybového aparátu (neomezená hybnost).

Tejpování se doporučuje u zhmožděnin, natažení i natržení vaziva, u různých typů kloubních defektů (od subluxace, distorze až k vymknutí), doléčování úrazů, redukování zánětů nebo nahromaděných tekutin (edém, ...), korekce vadného držení těla, poškození způsobených přetížením (tenisový loket, golfový loket, ...) a lze je využít i preventivně (např. ve sportu - volejbal, box, gymnastika, ...).

Rekondiční masáž

Rekondiční masáž napomáhá k uvolnění svalů celého těla, odbourává pocit únavy, působí proti stresu, zlepšuje krevní a lymfatický oběh, usnadňuje látkovou výměnu ve tkáních a pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a duševní kondici. Rekondiční masáž je důležitou součástí péče o tělo u lidí s nedostatkem aktivního pohybu a u lidí s jednostranným typem zátěže a napomáhá přípravě organismu na běžnou každodenní zátěž.

Kontraindikace: vyčerpání a nadměrná tělesná zátěž, akutní zranění pohybového aparátu (masírujeme nejdříve po 48 hodinách), zánět svalů, poruchy krevního oběhu, bakteriální onemocnění kůže, virové onemocnění, horečnaté stavy, nádorová onemocnění, menstruace (nemasírujeme břicho), křečové žíly (nemasírujeme nohy).


Hloubková masáž bederní oblasti

Bedra jsou v dnešní době nejzatěžovanější částí našich zad. Bolest beder má mnoho příčin - jednostranná zátěž, dlouhé stání i sezení, ochablé břišní svaly, špatné pohybové stereotypy, nesprávná ergonomie pracovního prostředí, zvedání těžkých břemen, silové sporty, švihové pohyby, ...

Tato masáž vám uvolní hluboké zádové svaly v oblasti bederní páteře, křížové kosti a kyčelních kloubů. Hned po masáži ucítíte uvolnění spodní části zad a uleví se vám od bolesti.

Kontraindikace: akutní zánětlivá onemocnění, těhotenství, pooperační a poúrazové stavy (minimálně 1 rok), rakovina, kardiovaskulární onemocnění (vysoký krevní tlak, ...)


Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž je holistická masáž, která vychází z tradiční čínské medicíny.

Tato masáž působí na meridián močového měchýře, aktivuje energii v těle, ovlivňuje psychickou pohodu a zlepšuje činnost orgánů a celého organismu. Čínská energetická masáž je prevencí častých zánětů močového měchýře, bolestí hlavy, stresu a náladovosti. Dále také pomáhá při nesoustředěnosti, přepracovanosti, podrážděnosti a ulevuje od bolesti zad.

Čínská energetická masáž je bez věkového omezení a jako jedna z mála masáží je vhodná i pro osoby s nízkým krevním tlakem a křečovými žílami.

Kontraindikace: zánět, poruchy krevního oběhu, bakteriální onemocnění kůže, virové onemocnění, horečnaté stavy, nádorová onemocnění. 


Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém.

Manuální lymfodrenáž zrychluje tok lymfy, odvádí vodu z těla, zvyšuje imunitu, zrychluje regeneraci otoků a hojení ran,uvolňuje a relaxuje organismus, vyprazdňuje tukové buňky, u sportovců odbourává laktát, ...

Při této technice je velmi důležitá pravidelnost a četnost. Důležité je zvýšit příjem tekutin před i po lymfodrenáži alespoň o 0,5 litru.

Manuální lymfodrenáž je bez věkového omezení.

Kontraindikace absolutní: akutní bakteriální nebo virové onemocnění, hnisavá rána, nádorové onemocnění, které není v remisi (na ústupu).

Kontraindikace relativní: bolestivá menstruace, těhotenství - 1. trimestr, vysoký krevní tlak, chřipka, horečka, zvětšené, bolavé, ztuhlé uzliny, onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy (pouze se souhlasem lékaře!).


Masáž baňkami

Baňkování patří k uznávaným starověkým čínským metodám a bylo užíváno na onemocnění a problémy pohybového aparátu a další neduhy.

Přikládáním baněk na tělo vzniká podtlak, který stimuluje krevní i lymfatický oběh, zrychluje metabolismus kůže (zlepšuje činnost potních a mazových žláz, zvyšuje přísun živin do tkání), podporuje regeneraci kůže a zvyšuje její odolnost proti škodlivinám, odstraňuje spasmy kolem kloubů, stimuluje vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku střev, zlepšuje trávení a vstřebávání živin, stimuluje nervová zakončení, uvolňuje ztuhlé svaly a odstraňuje bolest.

Je možné, že po aplikaci baněk (zejména té první) na těle zůstanou "modřiny". Ty ale nejsou nebezpečné a během několika dní zase zmizí.

Kontraindikace: poškozená kůže (popáleniny, kožní infekční nemoci, ...), krvácivé stavy (hemofilie, leukemie, menstruace, ...), křečové žíly, úrazy a zlomeniny, těžké otoky, trombóza, srdeční onemocnění, rakovina, těžká jaterní onemocnění (cirhóza, ascites), tuberkulóza, psychické poruchy, anorexie, v těhotenství nemasírujeme břicho a bederní oblast.


Čokoládová relaxační masáž

Čokoládová relaxační masáž je velmi oblíbenou masáží. Kombinace jemné uvolňující masáže a vůně čokolády příjemně zklidňuje a uvolňuje tělo i mysl.

Čokoláda tělu dodává vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Čokoládová relaxační masáž příznivě působí na činnost srdce a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda v mozku stimuluje tvorbu dopaminu a uvolňuje endorfiny a serotonin (zdroje štěstí). Čokoládová relaxační masáž uvolňuje svaly, prokrvuje, vyhlazuje, zjemňuje a čistí pokožku, odstraňuje psychické napětí. Touto masáží lze také odbourat nespavost a nervovou podrážděnost. Čokoládová relaxační masáž působí na celulitidu a detoxikuje organismus.

Čokoládovou relaxační masáž lze aplikovat u hyperaktivních dětí pro zklidnění.

Kontraindikace: horečnaté onemocnění, čerstvé rány, plísňové choroby, nesnášenlivost tepla, křečové žíly.


Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je považována za perlu mezi masážemi. Spojení pomalých dlouhých pohybů, relaxační hudby a tropické vůně kokosového oleje velmi blahodárně působí na svaly i energii člověka.

Lomi Lomi je terapie od pradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonizace člověka.

Při této masáži se využívá plynulých, měkkých i hlubokých technik a provádí se především předloktím a lokty.

Havajská masáž Lomi Lomi hloubkově uvolňuje a prokrvuje svaly, stimuluje krevní a lymfatický oběh, prokrvuje kůži, odstraňuje únavu a napětí. Lomi Lomi je masáž vhodná pro osoby vystavené psychickému i fyzickému tlaku. Havajská masáž uvolňuje při přepracovanosti, nesoustředěnosti, nervozitě a podrážděnosti. Havajská masáž Lomi Lomi člověku nabízí relaxaci svalovou i psychickou.

Kontraindikace: křečové žíly (nemasírují se nohy), horečnatá onemocnění, infekční onemocnění, zánětlivá onemocnění, čerstvé rány, popáleniny, kožní infekce, epilepsie, těhotenství.


Relaxační aroma masáž

Relaxační aroma masáž je masáž přírodními esenciálními oleji. Jde o příjemné, jemné vmasírování oleje, které uvolňuje tělo. Přírodní esenciální oleje pomalu pronikají do těla přes pokožku a zároveň jsou vdechovány. Aroma masáž je masáží pro tělo i duši.

Aroma masáž posiluje imunitní systém, působí na lymfatický a krevní systém, působí na nespavost, nesoustředěnost, hyperaktivitu a podrážděnost nervového původu, pozitivně působí na svalovou únavu a fyzické i psychické vyčerpání.

Kontraindikace: alergie na obsaženou silici, horečky, vysoký krevní tlak, čerstvé rány, neidentifikovatelné boule v podkoží, hyperfunkce štítné žlázy, rakovina, těhotenství do 3. měsíce.Ušní svíce

Ušní svíce jsou tradiční metodou k odstranění ušního mazu. Jsou to bavlněné trubičky napuštěné směsí včelího vosku, medu a parafínu.

Ušní svíce se zasouvá do ucha a zapaluje. Teplo vytvořené hořením změkčuje nahromaděný ušní maz a vytvořený podtlak ho pak komínovým efektem vysaje.

Kromě odstranění ušního mazu dochází k vyrovnání tlaku přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku. Ušní svíce mají příznivý vliv na průběh onemocnění. Teplo ze svící také pozitivně ovlivňuje případné zablokované toky energie v meridiánech. Působením svící může dojít k volnějšímu dýchání nosem.

Celkový zážitek z aplikace ušních svící umocní odpočinek trvající 15-30 minut.

Doporučená aplikace ušních svící je 1x za měsíc. V případě problémů aplikujeme 1x týdně 3-6 týdnů po sobě.

Ušní svíce jsou vhodné i pro děti od 6 let (vždy pod dozerem dospělé osoby).

Kontraindikace: perforace ušního bubínku, alergie na obsažené látky (včelí vosk, med, parafín), zánět v uchu, kožní onemocnění v oblasti ucha, úraz vnitřního ucha, anatomické změny v uchu.Samozřejmostí je pro mě používání kvalitních olejů (kokosový olej, třezalkový olej, esenciální oleje, ...).