Jóga

Ve studiu Fitcat najdete skupinové a individuální lekce jógy.

Ve všech lekcích se snažím klást důraz především na zdravé a vědomé provedení pohybu a dech.... Každá lekce je trochu jiná a přitom jsou všechny tolik podobné... Nakonec přece jóga je jen jedna...


* Powerjóga

Powerjóga je dynamický styl jógy. V lekcích powerjógy je rozvíjen pozdrav slunci do sekvence bojovníků a pak v pozicích na zemi. V powerjóze je propojován dech s pohybem, celé tělo je protaženo a posíleno a nakonec uvolněno v závěrečné relaxaci.


* Flow jóga

Flow jóga je lekce, kde se naladíme na dech a ásany s dechem propojíme. Někdy to bude v rytmu dechu, někdy se zastavením na pár dechů. Tělo příjemně protáhneme a lehce posílíme. Rozproudíme dech i energii. Nakonec tělo i mysl uvolníme v závěrečné relaxaci.


* Úplňková jóga

Klidná lekce v den úplňku. Pozdrav měsíci a vedená relaxace nebo jóga nidra. Lekce, kde si odpočine vaše tělo i mysl, tak abyste načerpali energii na další měsíční cyklus.

* Fasciální jóga

Fasciální jóga spojuje jógové ásany s principy fasciálního tréninku. K rozpružení fascií se využívá pohybu (pohupování, pružení, vlnění, ...), vibrací (práce se zvukem), automasáže, válcování pěnovými válci, míčkování, ...


* Hathajóga

Hathajóga je klidná lekce, které začíná relaxací, přes průpravné cviky se dojde k ásanám a končí zase relaxací. Mezi ásanami jsou krátké mezirelaxace pro zklidnění a zavnímání těla, kdy ásana doznívá a zvyšují se její účinky. V lekci je kladen důraz na dech.

* Večerní jóga

Lekce jógy, kterou lze přirovnat k jemné powerjóze. Naladíme se na dech, rozproudíme energii v těle v pozdravu slunci a dalších pozicích a nakonec se naladíme na večerní pohodu v prodložené závěrečné relaxaci.


* Ranní jóga

Jemná lekce jógy, která probudí vaše tělo i dech a rozproudí energii pro celý den. Rozhýbeme, protáhneme a uvolníme celé tělo, připravíme ho na nový den. Tato lekce je velmi vhodná prozačátečníky, seniory i těhulky.


* Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné je velmi klidná lekce upravená tak, aby byla prospěšná a bezpečná pro těhotné ženy. V této lekci je kladen důraz na dech, uvolňování svalů, relaxaci, vnímání a respektování vlastního těla. Pro pohodlí klientek jsou v lekci využívány pomůcky.

S jógou pro těhotné je vhodné začít po dokončení 1. trimestru.


* Jóga pro seniory

Jóga pro seniory je velmi jemná a klidná lekce jógy, která respektuje zdravotní stav klienta a je šetrná k pohybovému aparátu. V lekcích jógy pro seniory jemně uvolníme klouby, protáhneme celé tělo, budeme pracovat s dechem a relaxovat.

V lekci jsou využívány pomůcky - míčky, deky, bločky, bolstery, válce.


S sebou na lekci Vám stačí:

                 pohodlné oblečení a jógamatka.


Lekce nejsou vhodné pro děti do 15-ti let.