Jóga

Ve studiu Fitcat najdete skupinové a individuální lekce jógy.

Ve všech lekcích se snažím klást důraz především na zdravé a vědomé provedení pohybu a dech.... Každá lekce je trochu jiná a přitom jsou všechny tolik podobné... Nakonec přece jóga je jen jedna...


* Powerjóga

Powerjóga je dynamický styl jógy. V lekcích powerjógy je rozvíjen pozdrav slunci do sekvence bojovníků a pak v pozicích na zemi. V powerjóze je propojován dech s pohybem, celé tělo je protaženo a posíleno a nakonec uvolněno v závěrečné relaxaci.


* Restorativní jóga

Restorativní jóga je hluboce uvolňující styl praxe. Je to styl pasivní. Do každé pozice se pomalu uložíme, celé tělo pohodlně vypodložíme (bolstery, bločky, dekami) tak, aby byla udržena "forma" ásany a pak už necháme tělo i mysl (ne)pracovat. V pozicích se zůstává cca 5-20 minut.

Lekce restorativní jógy často využívá účinků aromaterapie, muzikoterapie, ale i úplného ticha.


* Flow jóga

Flow jóga je lekce, kde se naladíme na dech a ásany s dechem propojíme. Někdy to bude v rytmu dechu, někdy se zastavením na pár dechů. Tělo příjemně protáhneme a lehce posílíme. Rozproudíme dech i energii. Nakonec tělo i mysl uvolníme v závěrečné relaxaci.


* Úplňková jóga

Klidná jemná lekce v den úplňku a vedená relaxace nebo jóga nidra. Lekce, kde si odpočine vaše tělo i mysl, tak abyste načerpali energii na další měsíční cyklus.

* Fasciální jóga

Fasciální jóga spojuje jógové ásany s principy fasciálního tréninku. K rozpružení fascií se využívá pohybu (pohupování, pružení, vlnění, ...), vibrací (práce se zvukem), automasáže, válcování pěnovými válci, míčkování, ...


* Hathajóga

Hathajóga je klidná lekce, které začíná relaxací, přes průpravné cviky se dojde k ásanám a končí zase relaxací. Mezi ásanami jsou krátké mezirelaxace pro zklidnění a zavnímání těla, kdy ásana doznívá a zvyšují se její účinky. V lekci je kladen důraz na dech.


S sebou na lekci Vám stačí:

                       pohodlné oblečení a jógamatka.

* Wheel jóga

Lekce jógy, kde je jako pomůcka využíván jóga wheel (kruh). Wheel může být v lekci použitý jako opora, pro oživení (možné ztížení) pozic, jako balanční pomůcka, ale i jako pomocník pro promasírování a protažení zad a celého vašeho těla a taky jako pomocník při relaxaci.

Na lekci není vhodné úplně volné oblečení, aby vám nezůstávalo pod kruhem. 


* Jin jóga

Jin jóga je pomalá, velmi klidná, skoro pasivní lekce. V pozicích setrváváme cca 2-7 minut a využíváme sílu gravitace, která nás do pozice pouští hlouběji. Tato jógová praxe je prováděná bez působení svalového napětí a působí na primárně na pojivové tkáně a klouby (regeneruje je a buduje mobilitu).


* Jemná jóga

Lekce jógy, kterou lze přirovnat k jemné powerjóze. Naladíme se na dech, rozproudíme energii v těle v pozdravu slunci a dalších pozicích a nakonec se naladíme na večerní pohodu v prodložené závěrečné relaxaci.


* Ranní jóga

Jemná lekce jógy, která probudí vaše tělo i dech a rozproudí energii pro celý den. Rozhýbeme, protáhneme a uvolníme celé tělo, připravíme ho na nový den. Tato lekce je velmi vhodná prozačátečníky, seniory i těhulky.


* Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné je velmi klidná lekce upravená tak, aby byla prospěšná a bezpečná pro těhotné ženy. V této lekci je kladen důraz na dech, uvolňování svalů, relaxaci, vnímání a respektování vlastního těla. Pro pohodlí klientek jsou v lekci využívány pomůcky.

S jógou pro těhotné je vhodné začít po dokončení 1. trimestru.


* Jóga pro seniory

Jóga pro seniory je velmi jemná a klidná lekce jógy, která respektuje zdravotní stav klienta a je šetrná k pohybovému aparátu. V lekcích jógy pro seniory jemně uvolníme klouby, protáhneme celé tělo, budeme pracovat s dechem a relaxovat.

V lekci jsou využívány pomůcky - míčky, deky, bločky, bolstery, válce.


Lekce nejsou vhodné pro děti do 15-ti let.