Energetická očista prostor

20.07.2023

Klasický úklid a debordelizaci prostoru známe všichni… A víme, jak moc je potřebná a důležitá…
Ale čistíte svůj prostor i energeticky?? I to je velmi důležité…


Možností je spousta:
* vykuřování,
* zvuk,
* aromaterapie,
* sůl,
* oheň, …


Tady je pár mých konkrétních tipů ;-)


Energetická očista prostoru vykuřováním
Vykuřovadel je spousta. Mým nejoblíbenějším vykuřovadlem je Palo Santo (svaté dřevo), které má pro mě nádhernou vůni a pak bílá šalvěj. Taky lze použít vonné tyčinky (já je osobně používám spíš jen k provonění prostoru).


Jak na to? Vykuřovadlo zapalte a hned sfoukněte a nechte jenom čmudit. S tímto očistným dýmem projděte celý prostor, nezapomeňte na rohy. Nezapomeňte na záměr. Pak otevřete okna a prostor pořádně vyvětrejte, nechte vše odejít.Očista prostoru zvukem
Další velmi účinný nástroj pro energetickou očistu prostoru je zvuk. Použít můžete třeba tibetskou mísu, činelky, zvonkohru, buben,… Ale můžete použít i to, co máte stále při sobě - vaše ruce. I vytleskávání je skvělým nástrojem.

Jak na to? Mám ráda jednoduchost a tady není třeba hledat nic složitého… Postupně vytvářejte zvuk (buď nějakým hudebním nástrojem nebo tleskáním) a prostor obcházejte… Nezapomeňte zvuk donést do všech koutů a výklenků místnosti. A nezapomeňte na záměr.

Aromaterapie

Éterické oleje mohou být dalším účinným pomocníkem pro očistu prostor... Můžete využít aromalampu nebo difuzér. Jako další variantu lze použít tzv. aura sprej nebo harmonizační sprej (asi budou i další názvy). Úplně zjednodušeně lze říct, že tyto spreje jsou takové "lepší osvěžovače vzduchu" tvořené z kvalitních EO a většinou se záměrem.

Např. EO citrón je velmi čistící.


Sůl

Pro ochranu před špatnou energií lze používat sůl. Můžete využít solné lampy a svícny, krystaly soli nebo jen do rohu místnosti nasypejte trochu soli.


Oheň

Oheň je dalším skvělým a dostupným pomocníkem, který čistí. Takže svíčky, svíčky a zase svíčky... Samozřejmě bezpečně!


Pozn.: Ve studiu si pro očistu prostor můžete koupit Palo santo a vonné tyčinky a stojánky k nim. Nově jsem pro vás taky připravila rozprašovač Čistá energie... A také si můžete pořídit set minerálních kamenů na očistu a harmonizaci vody.