Zimní směs - benzoe a pomeranč

08.12.2021

Na této směsi "frčím" už od podzimu a je nádherná...

Pro mě je to vůně pomerančové čokolády, vůně pohody, vůně, která obejme, pohladí a zahřeje... Co bude tato směs připomínat vám?


Roll-on 10ml - 100,- Kč

Tělový olej 50ml - 120,- Kč

Tělový olej 100ml - 200,- Kč

Zimní relaxační masáž celého těla - 90 minut - 900,- Kč


Éterický olej BENZOE absolue (Styrax benzoin) je získáván (extrakcí rozpouštědly) z pryskyřice stromu benzovník - sturač benzoový. Hlavními producenty tohoto olej jsou Čína, Indonésie, Kambodža, Laos, Thajsko a Vietnam.

Éterický olej (EO) benzoe má jantarovou barvu a je hustý, připomíná tedy med. Vůni má hřejivou, balzámovou, s nádechem vanilky.

EO benzoe působí antidepresivně, uvolňuje při nervovém napětí a stresu, je protizánětlivý a antiseptický, uvolňuje a odstraňuje hlen, je vhodný k léčbě dýchacích cest, napomáhá hojení ran.

U osob s velmi citlivou pokožkou může vyvolat podráždění.

---

Éterický oleJ POMERANČ SLADKÝ (Citrus sinensis) je olej získávaný (lisováním nebo destilací) z oplodí (kůry) plodů stromu pomerančovníku čínského. Hlavními dodavateli tohoto EO jsou Argentina, Brazílie, Itálie, Izrael, Španělsko a USA.

Tento EO má žlutou až oranžovou barvu a svěží, citrusovou, nasládlou vůni.

EO pomeranč sladký působí proti úzkosti, nervozitě a depresi, pomáhá s nespavostí, uvolňuje napětí, působí na zažívání a trávení, čistí a detoxikuje organismus, pomáhá od pocitu těžkých nohou.